4452 Huerfano Ave - Map & Public Records - SDLookup.com

4452 Huerfano Ave

San Diego, CA 92117
Parcel Number:
3594321800

Address Price
@3265 Geddes Dr $1,295,000   
@4505 La Crosse Ave $900,000   
@3041 Caminito Arenoso $1,175,000   
@2953 Courser Ave $1,475,000   
@4307 Conner Ct $1,950,000   
@3197 Wayne Ln $1,945,000   
@3007 Slayen Way $1,150,000   
@Bay Ho #262 $579,900   
@Bay Ho #113 $399,000   
@Bay View Terrace #124 $499,850   
@Bay Ho #130 $400,000   
@Bay Ho #143 $400,000   
@Bay Ho #107 $397,000   
@Bay Ho #237 $409,000   
Nearby Properties
Address Sales Date Price
4434 Kamloop Ave 7/2/2019 $825,615
4426 Kamloop Ave 6/11/2010 $480,000
4482 Huerfano Ave 10/29/1999 $252,900
4472 Huerfano Ave 8/4/2025 $1,385,000
4462 Huerfano Ave 8/22/2001 $345,000
4444 Huerfano Ave n/a n/a
4436 Huerfano Ave 10/16/2006 $720,000
4428 Huerfano Ave 4/3/2013 $665,000
4420 Huerfano Ave 10/3/2002 $375,000
4412 Huerfano Ave n/a n/a
Tax Assessment
Land Value:
$15,030
Improvement Value:
$47,497
Net Value:
$62,527
Est Property Tax:
$782