535 12th St - Map & Public Records - SDLookup.com

535 12th St

Imperial Beach, CA 91932
Parcel Number:
6261910800
Property is For Sale
List Price:
$825,000   
View Full Listing:
MLS-260010620

Address Price
@535 12th St $825,000   
@530 11th St $699,900   
@645 Florence St $1,299,000 to $1,399,000   
@571 11th St $980,000   
@Dolphin Cove #15 $575,000
@570 Emory $936,500   
@924 Florida St $819,000   
@425 8th St $985,000   
@908 Florence St $979,000
@875 11th St $775,000   
@634 8th St #3 $455,000   
Nearby Properties
Address Sales Date Price
558 12th St 7/7/2016 $590,000
553-55 Florida St 4/5/1991 $153,000
557-59 Florida St 12/19/2025 $778,000
561-63 Florida St n/a n/a
525 12th St 5/21/2017 $650,000
1202-04 Cypress Ave 2/15/1985 $107,890
542-46 Florence St n/a n/a
532 Florence St 7/3/2003 $200,000
535&535A Florence St 10/9/2000 $1,200,000
536 13th St 12/14/1988 $533,000
Tax Assessment
Land Value:
$19,762
Improvement Value:
$12,495
Net Value:
$32,257
Est Property Tax:
$403