613 Durian St - Map & Public Records - SDLookup.com

613 Durian St

Vista, CA 92083
Parcel Number:
1624301300

Address Price
@285 Durian St $575,000   
@707 Granada $895,000   
@323 Hill Dr $1,995,000   
@227 Hill Dr $1,575,000   
@939 Chablis Ln $1,025,000   
@196 Santa Clara Dr $1,168,000   
@320 Grapevine Rd #108 $499,000   
@810 Anns Way $899,000   
@1772 Promenade Cir $669,000   
Nearby Properties
Address Sales Date Price
1346 Caren Rd 4/23/2010 $200,000
1338 Caren Rd n/a n/a
1334 Caren Rd n/a n/a
1330 Caren Rd 2/11/2020 $505,000
607 Durian St n/a n/a
1337 Durian Ct 12/4/2017 $535,000
1343 Durian Ct 4/18/1986 $90,000
1349 Durian Ct 8/31/1995 $137,500
1355 Durian Ct 12/10/2008 $235,135
1361 Durian Ct n/a n/a
Tax Assessment
Land Value:
$36,448
Improvement Value:
$117,257
Net Value:
$153,705
Est Property Tax:
$1,921