319 Yacon St - Map & Public Records - SDLookup.com

319 Yacon St

Vista, CA 92083
Parcel Number:
1632321100

Address Price
@230 Diamond Way #247 $469,000   
@810 Anns Way $899,000   
@196 Santa Clara Dr $1,168,000   
@285 Durian St $575,000   
@400 N Melrose Dr #22 $250,000   
@Melrose Park #E $510,000   
@227 Hill Dr $1,575,000   
@Melrose Park #F $415,900 to $425,900   
@323 Hill Dr $1,995,000   
@Melrose Park #E $550,000   
@Melrose Park #E $545,000   
@707 Granada $895,000   
Nearby Properties
Address Sales Date Price
349 Yacon St 11/13/2003 $315,000
343 Yacon St 7/31/2001 $215,000
337 Yacon St 8/1/2022 $870,000
331 Yacon St 3/4/2003 $288,985
325 Yacon St 2/15/2001 $180,000
313 Yacon St 8/1/1991 $144,000
307 Yacon St 5/15/2019 $510,000
301 Yacon St 1/6/2004 $360,000
1100 Amador Ave n/a n/a
1108 Amador Ave 4/3/1995 $110,500
Tax Assessment
Land Value:
$53,021
Improvement Value:
$51,368
Net Value:
$104,389
Est Property Tax:
$1,305