3149 Morning Way - Map & Public Records - SDLookup.com

3149 Morning Way

La Jolla, CA 92037
Parcel Number:
3442902073

Address Price
@Boardwalk #314 $799,000   
@La Jolla Terrace #B $999,000   
@8745 Caminito Sueno $1,290,000   
@La Jolla Terrace #D $799,999   
@Cape La Jolla Gardens #D $1,069,900   
@La Jolla Shores Heights $1,475,000   
@Villa La Jolla #A $746,966   
@Villa La Jolla #D $489,999   
@Cape La Jolla #4 $970,000   
@Villa La Jolla #B $630,000   
@8804 Robinhood Ln $3,650,000   
@Cape La Jolla #B $855,000   
@Villa La Jolla #G $579,000   
@8575 N La Jolla Scenic Dr $2,350,000   
@Villa La Jolla #C $625,000   
Nearby Properties
Address Sales Date Price
3145 Morning Way #68 6/5/2003 $363,000
3143 Morning Way 8/14/2020 $760,000
3141 Morning Way 4/5/2002 $392,000
3139 Morning Way 1/22/2007 $527,000
3137 Morning Way 4/6/2022 $1,360,000
3151 Morning Way 12/11/1991 $161,600
3153 Morning Way n/a n/a
3155 Morning Way 1/2/2025 $1,030,000
3157 Morning Way 9/21/1998 $280,000
3159 Morning Way 2/13/2023 $1,300,000
Tax Assessment
Land Value:
$71,992
Improvement Value:
$116,478
Net Value:
$188,470
Est Property Tax:
$2,356