3617 Frenzel Cir - Map & Public Records - SDLookup.com

3617 Frenzel Cir

Oceanside, CA 92056
Parcel Number:
1654022400

Address Price
@3607 Frenzel Cir $599,000   
@Villa Trieste #127 $720,000   
@3161 Calle Osuna $689,000   
@Villa Trieste $999,000   
@3240 Calle Osuna $619,000   
@3648 Seaflower Ln $699,999   
@3651 North Way $600,000   
@3314 Golfers Dr $699,000   
@Pacific Breeze #14 $455,000   
@Pacific Breeze #13 $429,900   
@3512 Paseo De Los Americanos #93 $430,000
@Pacific Breeze #39 $499,999   
@3404 Cameo Dr #2 $699,000   
@Pacific Breeze #171 $550,000   
@2194 Luz Way $839,000   
Nearby Properties
Address Sales Date Price
3122 Buena Hills Dr 4/20/2004 $273,450
3126 Buena Hills Dr 7/11/2001 $136,000
3610 Frenzel Cir 6/30/1998 $81,000
3612 Frenzel Cir 1/17/2012 $164,800
3619 Frenzel Cir n/a n/a
3638 Campus Dr 9/22/2000 $141,000
3640 Campus Dr 10/17/2001 $134,000
3644 Campus Dr 12/5/2005 $280,000
3646 Campus Dr 6/28/2002 $160,000
3650 Campus Dr 5/8/2019 $420,000
Tax Assessment
Land Value:
$8,440
Improvement Value:
$20,611
Net Value:
$29,051
Est Property Tax:
$363