6143 Skyline Dr - Map & Public Records - SDLookup.com

6143 Skyline Dr

San Diego, CA 92114
Parcel Number:
5495400800

Address Price
@6231 Amesbury St $769,999
@6128 Newcastle Pl $865,000   
@6252 Alderley St $810,000   
@175 Henson St $818,888   
@5935 Flipper Dr $810,000   
@1374 Leaf Terrace $699,000   
@170 61st St $699,900   
@313 61st St $599,999   
@212 Los Alamos Dr $600,000   
Nearby Properties
Address Sales Date Price
6113 Skyline Dr 6/24/2022 $650,000
6119 Skyline Dr n/a n/a
6125 Skyline Dr 9/18/1995 $127,000
6131 Skyline Dr n/a n/a
6137 Skyline Dr 3/31/2000 $145,000
6149 Skyline Dr n/a n/a
6155 Skyline Dr n/a n/a
6165 Skyline Dr 5/1/2009 $139,000
6212 Alderley St 6/30/2000 $145,000
6204 Alderley St 7/15/2009 $235,000
Tax Assessment
Land Value:
$28,760
Improvement Value:
$101,460
Net Value:
$130,220
Est Property Tax:
$1,628