620 Brightwood Ave - Map & Public Records - SDLookup.com

620 Brightwood Ave

Chula Vista, CA 91910
Parcel Number:
5721011200

Address Price
@564 Guava $1,585,000   
@644 Beech Ave $799,000   
@725 5th Ave $859,000   
@Robinhood Condos #32 $350,000 to $375,000
@Amber #14 $458,000   
@471 4th Ave #B $349,000   
@625 E J $975,000
Nearby Properties
Address Sales Date Price
490 I St 11/16/1989 $97,000
484 I St 10/29/2010 $350,000
466 I St n/a n/a
610 Brightwood Ave 6/23/2014 $355,000
616 Brightwood Ave 12/21/2016 $505,000
618 Elder Ave 7/28/1986 $130,000
622 Elder Ave 5/28/2009 $205,000
480 I St 1/20/1988 $152,000
625 Elder Ave n/a n/a
456 I St 12/23/1991 $180,000
Tax Assessment
Land Value:
$22,466
Improvement Value:
$37,689
Net Value:
$60,155
Est Property Tax:
$752