8288 Sugarman Dr - Map & Public Records - SDLookup.com

8288 Sugarman Dr

La Jolla, CA 92037
Parcel Number:
3467211500

Address Price
@8358 Caminito Helecho $3,350,000   
@8262 Gilman Dr #1 $799,000   
@8390 Cliffridge Ln $4,350,000   
@Eastbluff #143 $1,145,000   
@Woodlands South #9 $995,000   
@Woodlands West I #84 $729,000   
@Villa La Jolla #B $599,000   
@Villa Tuscana #135 $524,000   
@2862 Torrey Pines Rd $1,195,000
@8080 La Jolla Scenic Dr $8,195,000   
@Woodlands West I #52 $985,000   
@Villa Tuscana #252 $749,900   
@Villa La Jolla #C $625,000   
@Southpointe $1,098,000   
@8575 N La Jolla Scenic Dr $2,350,000   
Nearby Properties
Address Sales Date Price
8271 N La Jolla Scenic Dr 7/5/2023 $22,750,000
8279 N La Jolla Scenic Dr n/a n/a
8289 N La Jolla Scenic Dr 8/29/2008 $1,060,000
8299 N La Jolla Scenic Dr 4/16/1998 $540,000
8298 Sugarman Dr 12/27/1991 $500,000
8278 Sugarman Dr 6/27/1986 $229,000
8268 Sugarman Dr n/a n/a
8258 Sugarman Dr n/a n/a
8248 Sugarman Dr n/a n/a
8238 Sugarman Dr 10/9/1998 $735,000
Tax Assessment
Land Value:
$62,707
Improvement Value:
$71,665
Net Value:
$134,372
Est Property Tax:
$1,680