3112 Fenelon St - Map & Public Records - SDLookup.com

3112 Fenelon St

San Diego, CA 92106
Parcel Number:
5313040500

Address Price
@3046 Nimitz Blvd $1,800,000   
@3130 Avenida De Portugal #304 $1,124,000
@2909 Keats St #11 $699,000   
@2909 Keats St #4 $680,000   
@Yacht Club Condominiums #233 $425,000   
@3541 Carleton St $3,799,000   
@1108 Akron St $2,249,000   
@Yacht Club Condominiums #122 $339,000   
@Yacht Club Condominiums #103 $411,000   
@Yacht Club Condominiums #219 $449,000   
@3651 Liggett $4,250,000   
@3296 Talbot $1,850,000   
@965 Rosecrans St $2,200,000   
@3235 Harbor View Dr $4,295,000   
@3226 Lucinda St $2,850,000   
Nearby Properties
Address Sales Date Price
3245 Garrison St 10/21/1986 $145,000
3144 Fenelon St 7/27/2020 $1,059,000
3136 Fenelon St n/a n/a
3130 Fenelon St n/a n/a
3120 Fenelon St n/a n/a
3102 Fenelon St n/a n/a
3105 Garrison St n/a n/a
3115-17 Garrison St n/a n/a
3119 Garrison St 9/20/2004 $675,000
3119 Garrison #2 4/6/2007 $470,000
Tax Assessment
Land Value:
$44,784
Improvement Value:
$89,026
Net Value:
$133,810
Est Property Tax:
$1,673