610-56 24th St - Map & Public Records - SDLookup.com

610-56 24th St

San Diego, CA 92102
Parcel Number:
5352201600

Address Price
@2548 Island Ave $749,900   
@1940 Market St $1,550,000   
@2629 Island Ave $550,000   
@2585 J St $699,999   
@2501 L St $630,000   
@244 26th St $739,000   
@Axos #25 $735,000   
@Axos #20 $698,888 to $718,888
@1224 27th $860,000   
@19 Evans St $849,000   
Nearby Properties
Address Sales Date Price
638-40 22nd St 4/20/2000 $209,000
656 22nd St 8/9/1993 $138,000
2133 G St 10/1/1998 $132,000
2231 G St 3/30/2001 $275,000
655 22nd St n/a n/a
610 24th St n/a n/a
655 22nd St n/a n/a
2214 Market St 5/28/2002 $560,000
2220 Market St 1/24/1989 $140,000
2226 Market St n/a n/a
Tax Assessment
Land Value:
$43,936
Improvement Value:
$117,481
Net Value:
$161,417
Est Property Tax:
$2,018