3912 Santa Cruz Ave - Map & Public Records - SDLookup.com

3912 Santa Cruz Ave

San Diego, CA 92107
Parcel Number:
5301600200

Address Price
@3722 Dixon Pl $1,495,000   
@4304 Del Mar Ave $1,895,000   
@4330 Niagara Ave $2,775,000   
@1905 Catalina Blvd $1,395,000   
@1880 Catalina Blvd $1,380,000   
@4319 Del Mar Ave $2,950,000   
@4386 Newport Ave $3,998,000 to $4,098,000   
@3752 Poe St $1,400,000   
@4527 Narragansett Ave $4,299,000   
@1261 Catalina $2,250,000   
@4511 Santa Cruz Ave $2,900,000   
@3754 Tennyson St $1,579,000 to $1,599,000
@1151 Catalina Blvd $2,699,000   
@4620 Narragansett Ave $3,999,000   
Nearby Properties
Address Sales Date Price
3964 Del Mar Ave 2/11/2014 $1,025,000
3972 Del Mar Ave 4/25/1996 $204,500
3980 Del Mar Ave 5/17/2002 $524,000
3988 Del Mar Ave 2/5/2025 $2,050,000
3904 Santa Cruz Ave 2/7/2024 $1,638,624
3920 Santa Cruz Ave n/a n/a
3928 Santa Cruz Ave n/a n/a
3936 Santa Cruz Ave n/a n/a
3944 Santa Cruz Ave 8/11/2021 $750,000
3952 Santa Cruz Ave 11/26/2007 $605,000
Tax Assessment
Land Value:
$32,272
Improvement Value:
$48,507
Net Value:
$80,779
Est Property Tax:
$1,010