619 Mclain St - Map & Public Records - SDLookup.com

619 Mclain St

Escondido, CA 92027
Parcel Number:
2305800600

Sales History
Date Price Held Return Annual
01/03/2018 $499,000 14y 1m 37% 2%
11/17/2003 $365,000 2m 14% 119%
09/17/2003 $320,100 3y 4m 61% 15%
05/19/2000 $199,000 3y 47% 14%
05/15/1997 $135,500 7y 6m -18% -3%
11/02/1989 $165,000 8m 10% 15%
02/24/1989 $150,000 6y 1m 60% 8%
01/18/1983 $93,500 n/a -    -   
Additional Resources