6095 Avenorra Dr - Map & Public Records - SDLookup.com

6095 Avenorra Dr

La Mesa, CA 91942
Parcel Number:
6740603400

Address Price
@6060 Cowles Mountain Blvd $1,199,000   
@5936 Lake Murray Blvd $839,000   
@Lake Park #230 $445,000   
@Lake Park #355 $407,000
@Lake Park #16 $574,900   
@Lake Park #402 $490,000   
@Lake Park #225 $399,000
@Lake Park #39 $770,000   
@Lake Park #206 $515,000   
@Lake Park #350 $529,987   
@Lake Park #433 $595,000   
@Lake Park #66 $424,716   
@Lake Park #195 $389,000
@Lake Park #430 $384,000   
Nearby Properties
Address Sales Date Price
5990 Avenorra Dr n/a n/a
6055 Avenorra Dr n/a n/a
6065 Avenorra Dr 6/8/2015 $540,000
6075 Avenorra Dr 2/7/2012 $355,000
6085 Avenorra Dr 10/4/1989 $175,000
5985 Bertro Dr 9/30/2019 $627,500
5995 Bertro Dr 5/27/1987 $127,500
5980 Cowles Mountain Blvd 4/24/1992 $179,000
5970 Cowles Mountain Blvd 5/21/1993 $165,500
5960 Cowles Mountain Blvd 9/9/1992 $162,500
Tax Assessment
Land Value:
$23,262
Improvement Value:
$96,143
Net Value:
$119,405
Est Property Tax:
$1,493