4328 Santa Cruz Ave - Map & Public Records - SDLookup.com

4328 Santa Cruz Ave

San Diego, CA 92107
Parcel Number:
4490310800

Address Price
@4319 Del Mar Ave $2,950,000   
@4335 Coronado Ave $2,495,000   
@4262 Santa Cruz $1,549,000   
@4511 Santa Cruz Ave $2,900,000   
@1664 Guizot St $2,800,000   
@4386 Newport Ave $3,998,000 to $4,098,000   
@4527 Narragansett Ave $4,299,000   
@1905 Catalina Blvd $1,395,000   
@1880 Catalina Blvd $1,380,000   
@4434 Santa Monica Ave $2,150,000   
@4620 Narragansett Ave $3,999,000   
@4125 Tennyson $1,735,000   
Nearby Properties
Address Sales Date Price
4370 Santa Cruz Ave n/a n/a
4360 Santa Cruz Ave 9/11/2015 $819,250
4352 Santa Cruz Ave 3/26/2003 $620,000
4344 Santa Cruz Ave n/a n/a
4336 Santa Cruz Ave 2/10/1984 $110,000
4320 Santa Cruz Ave n/a n/a
4312 Santa Cruz Ave 9/1/2004 $675,000
4304 Santa Cruz Ave n/a n/a
4303 Del Monte Ave 1/29/2019 $988,000
4311 Del Monte Ave 5/24/2004 $786,000
Tax Assessment
Land Value:
$46,231
Improvement Value:
$122,548
Net Value:
$168,779
Est Property Tax:
$2,110