2827 C St - Map & Public Records - SDLookup.com

2827 C St

San Diego, CA 92102
Parcel Number:
5395223000

Address Price
@2804 C St $1,473,000   
@2849 A St #9 $519,000
@2849 E St #21 $599,900 to $645,000   
@Golden Homes #16 $555,000   
@Golden Homes #3 $349,000
@Golden Homes #7 $415,000   
@1224 27th $860,000   
@3029 Broadway #4 $369,950   
@801 27th $849,999   
@3043 Market St $600,000
@1449 Edgemont St $1,185,000   
@2629 Island Ave $550,000   
@1641 31st St $999,000   
@1641 31st St $999,000   
@2548 Island Ave $749,900   
Nearby Properties
Address Sales Date Price
2850-56 E Broadway 4/24/1998 $164,950
2842-46 Broadway n/a n/a
2834-40 E Broadway 2/9/1996 $106,000
2828 E Broadway 10/20/2014 $475,000
2819 C St 1/9/2009 $320,000
2909 B St n/a n/a
2911-15 B St 1/10/2005 $599,500
2921 B St 5/4/2021 $900,000
2929 B St #1 3/2/2020 $259,900
2929 B St #2 3/1/1994 $28,900
Tax Assessment
Land Value:
$20,611
Improvement Value:
$13,507
Net Value:
$34,118
Est Property Tax:
$426