844 Merlin Dr - Map & Public Records - SDLookup.com

844 Merlin Dr

San Diego, CA 92114
Parcel Number:
5432031800

Address Price
@843 Alvin St $1,145,000   
@649 S 61st St $775,000   
@313 61st St $599,999   
@170 61st St $699,900   
@6344 Wunderlin Ave $485,000   
@5621 Zircon $480,000   
@Summit Ridge Resort #244 $315,000   
@Summit Ridge Resort #115 $189,997   
Nearby Properties
Address Sales Date Price
880 Merlin Dr n/a n/a
872 Merlin Dr 12/22/2004 $250,000
866 Merlin Dr 12/23/2025 $505,535
858 Merlin Dr 7/15/1988 $57,550
852 Merlin Dr 6/24/1993 $92,000
836 Merlin Dr 2/15/1989 $75,000
830 Merlin Dr 5/6/2021 $650,000
824 Merlin Dr 4/3/2003 $275,600
814 Merlin Dr 8/25/2021 $510,000
806 Merlin Dr n/a n/a
Tax Assessment
Land Value:
$24,848
Improvement Value:
$28,993
Net Value:
$53,841
Est Property Tax:
$673