292 Jamacha Rd - Map & Public Records - SDLookup.com

292 Jamacha Rd

El Cajon, CA 92019
Parcel Number:
4892103200

Address Price
@121 S Stephanie Ln $899,000   
@Dover Place #10A $650,000   
@187 Ballard #36 $139,900   
@1285 E Washington #91 $185,000   
@1160 E Lexington Ave #3 $249,900   
@Dover Place #12E $599,000   
@187 Ballard #133 $149,900   
@187 Ballard #62 $139,900   
@716 S 2nd #175 $185,000   
@1425 E Madison #29 $79,999   
Nearby Properties
Address Sales Date Price
1287 Shari Way 5/28/1993 $128,000
224 Jamacha Rd n/a n/a
236 Jamacha Rd 11/10/2003 $454,000
205 S 2nd St 1/11/2023 $150,000
1283 E Main St n/a n/a
148 Jamacha Rd n/a n/a
346 Jamacha Rd 1/13/2000 $8,050,000
255 S 2nd St 12/31/2003 $3,575,000
255 S 2nd St #2 12/22/2011 $132,000
255 S 2nd St #3 7/18/2006 $295,000
Tax Assessment
Land Value:
$46,137
Improvement Value:
$32,952
Net Value:
$79,089
Est Property Tax:
$989