3311 Pickwick Ave - Map & Public Records - SDLookup.com

3311 Pickwick Ave

San Diego, CA 92102
Parcel Number:
5450611000

Address Price
@3314-16 E St $849,000   
@La Collinda #117 $599,000
@1261 34th St #28 $729,949   
@1449 Edgemont St $1,185,000   
@Golden Homes #7 $415,000   
@3029 Broadway #4 $369,950   
@425 Bancroft St $849,000   
@1421 Edgemont St $2,150,000   
@Golden Homes #16 $555,000   
@Golden Homes #3 $349,000   
@3043 Market St $600,000   
@1353 Edgemont $1,349,000   
@2959 B St $860,000   
@3050 K $1,499,999   
Nearby Properties
Address Sales Date Price
3372 Sunrise St n/a n/a
3386 Sunrise St 5/9/2003 $200,000
3385 Sunrise St 6/2/2000 $330,000
815-17 33rd St 1/7/1994 $1,231,000
864 34th St 1/4/1999 $665,600
857-65 33rd St n/a n/a
3314-16 E St 2/21/2007 $270,000
3326 E St 10/28/2002 $230,000
3392 E St n/a n/a
3304 E St 8/8/2025 $685,000
Tax Assessment
Land Value:
$42,543
Improvement Value:
$36,466
Net Value:
$79,009
Est Property Tax:
$988