9715 Huber Ct - Map & Public Records - SDLookup.com

9715 Huber Ct

Santee, CA 92071
Parcel Number:
3804220800

Address Price
@9468 Doheny Rd $775,000   
@9462 Doheny Rd $779,000   
@9483 Lake Canyon Rd $799,000   
@9767 Halberns Blvd $849,999   
@9844 Halberns Blvd $859,000   
@9422 Pike Rd $899,000   
@9510 Tuthill $749,000   
@8861 Diamondback Dr $1,800,000   
Nearby Properties
Address Sales Date Price
9743 Esparta Ct 11/9/2022 $570,000
9747 Esparta Ct 3/31/1992 $152,500
9720 Mccardle Way 1/10/1986 $112,000
9723 Huber Ct 1/30/2001 $210,000
9719 Huber Ct 4/20/2022 $784,000
9711 Huber Ct 1/7/1997 $140,000
9707 Domer Rd 12/11/1997 $177,500
9727 Huber Ct 2/24/2015 $357,100
9731 Domer Rd 8/20/2021 $730,000
9735 Domer Rd 2/1/2000 $187,000
Tax Assessment
Land Value:
$10,981
Improvement Value:
$97,806
Net Value:
$108,787
Est Property Tax:
$1,360