642 Pecos St - Map & Public Records - SDLookup.com

642 Pecos St

Spring Valley, CA 91977
Parcel Number:
5791915100

Address Price
@834 Maria Ave $739,000   
@421 Maria Ave $450,000   
@9838 Ivanho St $600,000   
@9854 Ivanho St $679,999   
@1011 Capistrano Ave $775,000   
@9902 Jamacha #160 $235,000
@1114 Coronado Ave $1,150,000   
@9902 Jamacha Blvd #133 $249,900   
Nearby Properties
Address Sales Date Price
632 Pecos St 6/2/2004 $340,200
634 Pecos St 12/24/1996 $85,000
636 Pecos St 5/29/1998 $81,700
638 Pecos St 10/2/2023 $625,000
640 Pecos St 3/7/2019 $405,000
644 Pecos St 1/29/1999 $76,000
646 Pecos St 10/25/2019 $370,000
648 Pecos St 6/9/2009 $180,000
650 Pecos St 5/22/2013 $239,900
652 Pecos St 1/21/2000 $119,900
Tax Assessment
Land Value:
$33,606
Improvement Value:
$64,421
Net Value:
$98,027
Est Property Tax:
$1,225