11326 Pegasus Ave - Map & Public Records - SDLookup.com

11326 Pegasus Ave

San Diego, CA 92126
Parcel Number:
3184441800

Address Price
@11444 Elbert Way $1,199,000   
@11397 Polaris Dr $899,000   
@11129 Pegasus Ave $1,290,000   
@8875 Alphecca Way $1,299,000   
@11785 Westview Pkwy $1,350,000   
Nearby Properties
Address Sales Date Price
8991 Carley Cir 12/21/2012 $408,000
8997 Carley Cir n/a n/a
11338 Pegasus Ave 8/27/2004 $413,250
11334 Pegasus Ave 5/24/2018 $560,000
11330 Pegasus Ave n/a n/a
11322 Pegasus Ave 9/25/1987 $120,000
11318 Pegasus Ave n/a n/a
11314 Pegasus Ave 11/21/1991 $161,500
11310 Pegasus Ave 10/22/1991 $173,500
11306 Pegasus Ave n/a n/a
Tax Assessment
Land Value:
$26,358
Improvement Value:
$81,183
Net Value:
$107,541
Est Property Tax:
$1,344