10526 Susie Pl - Map & Public Records - SDLookup.com

10526 Susie Pl

Santee, CA 92071
Parcel Number:
3813310600

Sales History
Date Price Held Return Annual
12/12/1991 $174,000 5y 7m 65% 9%
05/02/1986 $105,500 n/a -    -   
Additional Resources

Nearby Homes for Sale
Address Price
@10704 El Nopal $1,000,000   
@10149 Carreta Dr $810,000   
@10252 Santana St $998,000   
@10738 2nd St $799,999   
@10596 Kerrigan Ct $649,000   
@10424 2nd St $769,900   
@10812 2nd St $949,000
@10317 Santana Ranch Dr $499,000   
@9947 Cleary St $897,000   
@9952 N Magnolia Ave $429,999   
@10185 Peaceful Ct $465,000   
@10128 Peaceful Ct $389,000   
@10347 Carefree Dr $475,000   
@10135 Peaceful Ct $469,000   
@10661 King Phillip $539,900   
Nearby Properties
Address Sales Date Price
10642 Susie Pl n/a n/a
10634 Susie Pl n/a n/a
10626 Susie Pl n/a n/a
10618 Susie Pl n/a n/a
10534 Susie Pl 2/19/1998 $172,000
10518 Susie Pl n/a n/a
10510 Susie Pl 6/24/2019 $599,999
10335 Carreta Ct n/a n/a
10343 Carreta Ct 11/26/2014 $438,000
10349 Carreta Ct n/a n/a
Tax Assessment
Land Value:
$41,703
Improvement Value:
$183,442
Net Value:
$225,145
Est Property Tax:
$2,814