14544 Bowdoin Rd - Map & Public Records - SDLookup.com

14544 Bowdoin Rd

Poway, CA 92064
Parcel Number:
3233142500

Address Price
@14538 Springvale St $869,950   
@14513 Mirando $949,000   
@13423 Floral Ave $925,000   
@13425 Standish Dr $924,900   
@14531 Garden Rd $1,080,000   
@14371 Silver Heights $1,859,000   
Nearby Properties
Address Sales Date Price
14531 Mirando St n/a n/a
14537 Mirando St 7/18/2008 $435,000
14555 Mirando St n/a n/a
14549 Mirando St 6/22/1993 $175,000
14543 Mirando St n/a n/a
14550 Bowdoin Rd 6/28/2024 $795,000
14538 Bowdoin Rd 4/27/1993 $144,000
14556 Bowdoin Rd 12/30/1996 $155,000
14561 Mirando St 6/22/2009 $340,000
14607 Aldrin St 6/7/2018 $685,000
Tax Assessment
Land Value:
$18,076
Improvement Value:
$59,834
Net Value:
$77,910
Est Property Tax:
$974