658 Siggson Ct - Map & Public Records - SDLookup.com

658 Siggson Ct

Escondido, CA 92026
Parcel Number:
2290803800

Address Price
@1362 N Elm St $730,000   
@815 Sheridan $969,000   
@1039 Joshua St $794,900   
@Sommerset Woods #B $419,000   
@Villa La Paz #53 $349,900   
@Villas Espanas $499,999
@Villas Espanas $520,000   
@Villa La Paz #54 $355,000   
@Sommerset Woods #E $499,000   
@Sommerset Woods #B $419,000
Nearby Properties
Address Sales Date Price
507 Baroque Pl 4/17/2017 $477,000
511 Baroque Pl 6/12/2017 $440,000
565 E El Norte Pkwy 8/13/2002 $115,999
1255 N Fig St 4/21/2009 $157,900
631 E El Norte Pkwy 11/5/2015 $389,000
650 Siggson Ct 11/10/2008 $260,000
642 Siggson Ct 3/7/2005 $450,000
634 Siggson Ct 10/15/2013 $300,000
624 Siggson Ct n/a n/a
618 Siggson Ct 6/28/2017 $448,000
Tax Assessment
Land Value:
$12,495
Improvement Value:
$44,784
Net Value:
$57,279
Est Property Tax:
$716