8635 Hydra Ln - Map & Public Records - SDLookup.com

8635 Hydra Ln

San Diego, CA 92126
Parcel Number:
3090660300

Address Price
@8521 Summerdale Rd #248 $479,900   
@8430 Hydra Ln $1,029,999   
@8875 Alphecca Way $1,299,000   
@8438 New Salem #88 $560,000
@11162 Kelowna Rd #43 $410,000
@Villas at New Salem #27 $567,000   
@11162 Kelowna Rd #42 $399,888   
@Villas at New Salem #12 $524,999   
@8824 Harlington Dr $720,000   
Nearby Properties
Address Sales Date Price
8638 Hydra Ln 1/16/2015 $505,000
8646 Hydra Ln n/a n/a
8654 Hydra Ln n/a n/a
8647 Hydra Ln 8/3/2018 $737,500
8641 Hydra Ln 4/8/2026 $1,100,000
8629 Hydra Ln n/a n/a
8621 Hydra Ln 11/21/2022 $855,000
8613 Hydra Ln 5/12/2025 $1,183,000
8605 Hydra Ln 4/28/1995 $149,500
8593 Hydra Ln 1/11/2021 $795,000
Tax Assessment
Land Value:
$38,393
Improvement Value:
$102,791
Net Value:
$141,184
Est Property Tax:
$1,765