8458 Pallux Way - Map & Public Records - SDLookup.com

8458 Pallux Way

San Diego, CA 92126
Parcel Number:
3090703500

Address Price
@8430 Hydra Ln $1,029,999   
@11162 Kelowna Rd #42 $399,888   
@11162 Kelowna Rd #43 $410,000
@8521 Summerdale Rd #248 $479,900   
@8150 Valdosta Ave $850,000   
@8438 New Salem #88 $560,000
@Villas at New Salem #27 $567,000   
@Villas at New Salem #12 $524,999   
@8875 Alphecca Way $1,299,000   
Nearby Properties
Address Sales Date Price
8474 Borealis Rd 5/11/2011 $415,000
8461 Pallux Way 7/23/1990 $160,000
8455 Pallux Way 6/22/1988 $144,000
8450 Pallux Way n/a n/a
8454 Pallux Way 2/16/1990 $181,200
8462 Pallux Way n/a n/a
8466 Pallux Way 3/5/2013 $501,000
8470 Pallux Way 6/5/2008 $340,000
8476 Pallux Way 10/16/2012 $382,500
8482 Pallux Way n/a n/a
Tax Assessment
Land Value:
$48,566
Improvement Value:
$137,526
Net Value:
$186,092
Est Property Tax:
$2,326