2925-27 Cherry Ln - Map & Public Records - SDLookup.com

2925-27 Cherry Ln

Spring Valley, CA 91977
Parcel Number:
5041717700

Address Price
@2901 Helix St $679,000   
@9026 Lemon St $699,000
@3221 Bancroft #24 $196,000   
@Ashford Park $568,000   
@3143 Lamar Ct $698,000   
@8966 Arlingdale Way $549,000   
@3221 Bancroft #25 $159,999   
@2373 Kings View Cir $559,999   
@9317 Lamar St $935,000 to $945,000   
Nearby Properties
Address Sales Date Price
9079 Fitzgerald Way 3/9/2020 $500,000
9066 Rosedale Dr n/a n/a
9016 Rosedale Dr n/a n/a
9042 Rosedale Dr 7/28/1989 $115,000
2917 Rosedale Ct 1/26/2021 $520,000
9085-87 Fitzgerald St 4/28/2006 $535,000
9095-97 Fitzgerald Way 11/30/1995 $129,000
9046 Fitzgerald Way #A&B 2/12/1987 $130,000
9130 Rosedale Dr 3/19/1992 $124,900
2990 Morgandale Ct 11/18/2022 $580,000
Tax Assessment
Land Value:
$37,551
Improvement Value:
$89,980
Net Value:
$127,531
Est Property Tax:
$1,594