2507 Navarra Dr #102 - Map & Public Records - SDLookup.com

2507 Navarra Dr #102

Carlsbad, CA 92009
Parcel Number:
2161705302

Address Price
@2508 Navarra Dr #424 $775,000   
@2544 Navarra Dr #4 $699,999   
@2544 Navarra #12 $815,000   
@2558 Navarra Dr #E $885,000   
@2556 Navarra Dr #C $825,000   
@Sabrina Greens #116 $749,000   
@Sabrina Greens #219 $719,900   
@7512 Viejo Castilla Way #17 $575,000   
@2630 Pirineos Way #13 $849,999   
@Sabrina Greens #103 $825,000   
@7469 Via De Fortuna $1,575,000   
@2251 Altisma Way #202 $620,000   
@2308 Altisma Way #118 $599,000   
@2306 Altisma Way #215 $684,000   
@Tres Verde #202 $625,000   
Nearby Properties
Address Sales Date Price
2517 Navarra Dr #2E 9/29/1998 $120,000
2517 Navarra Dr #2F 2/20/2008 $265,000
2517 Navarra Dr #2G 4/22/2025 $612,000
2517 Navarra Dr #02H 4/16/1987 $106,000
2507 Navarra Dr #101 10/17/2005 $339,000
2507 Navarra Dr #103 9/24/1985 $75,000
2507 Navarra Dr #104 n/a n/a
2507 Navarra Dr #105 8/6/1987 $85,000
2507 Navarra Dr #106 n/a n/a
2507 Navarra Dr #107 1/15/2004 $309,000
Tax Assessment
Land Value:
$28,720
Improvement Value:
$73,623
Net Value:
$102,343
Est Property Tax:
$1,279