8002 Broadway - Map & Public Records - SDLookup.com

8002 Broadway

Lemon Grove, CA 91945
Parcel Number:
4801310300

Address Price
@Village Walk #221 $459,000   
@Hill Top #E $419,999   
@8146 Lemon Grove Way #B $420,000   
@Village Walk #180 $449,000 to $469,000   
@8231 Roy St $774,999   
@8150 Lincoln St $837,000   
@7680 Lemon Ave $650,000   
@7850 Deborah $870,000   
Nearby Properties
Address Sales Date Price
7949-51 Broadway n/a n/a
7944 Golden Ave 3/16/2000 $300,000
7863-65 Broadway 3/31/1999 $850,000
7955-59 Broadway 3/5/2004 $500,000
3465-83 Grove St n/a n/a
7968-70 Broadway 10/29/2003 $545,000
7988 Broadway n/a n/a
8038 Broadway 10/1/2002 $235,000
8056 Broadway n/a n/a
8068-74 Broadway n/a n/a
Tax Assessment
Land Value:
$117,923
Improvement Value:
$94,420
Net Value:
$212,343
Est Property Tax:
$2,654