1262 E Main St - Map & Public Records - SDLookup.com

1262 E Main St

El Cajon, CA 92021
Parcel Number:
4891702601

Address Price
@1174 E Main St #103 $128,500   
@1174 E Main St #113 $89,500   
@1369 E Main #3 $199,500   
@513 Shady Ln #B $459,999
@1250 E Madison Ave #C $449,000   
@519 Shady Ln #B $499,000   
@540 Oakdale Ln #C $315,000   
@540 Oakdale Ln #K $305,000   
@540 Oakdale Ln #A $299,000   
@Maple Park #23 $361,000   
Nearby Properties
Address Sales Date Price
389 Shady Ln #G 8/17/2022 $460,000
377 Shady Ln n/a n/a
250- 2nd St North 320 n/a n/a
177 Orlando St 5/24/2004 $6,800,000
133 Orlando St n/a n/a
1262 E Main St n/a n/a
1280 E Main St n/a n/a
1234 E Main St n/a n/a
152-58 N 2nd St n/a n/a
1242-48 E Main St 8/28/1987 $1,075,000
Tax Assessment
Land Value:
$218,924
Improvement Value:
$394,966
Net Value:
$613,890
Est Property Tax:
$7,674