2434 Bbadajoz Pl #A - Map & Public Records - SDLookup.com

2434 Bbadajoz Pl #A

Carlsbad, CA 92009
Parcel Number:
2161905600

Address Price
@Tres Verde #202 $625,000   
@7512 Viejo Castilla Way #17 $575,000   
@2508 Navarra Dr #424 $775,000   
@Sabrina Greens #219 $719,900   
@2544 Navarra Dr #4 $699,999   
@Sabrina Greens #116 $749,000   
@2544 Navarra #12 $815,000   
@2630 Pirineos Way #13 $849,999   
@2558 Navarra Dr #E $885,000   
@Sabrina Greens #103 $825,000   
@7640 Calle Madero $1,698,888   
@2204 Recodo Ct $1,699,900   
@7470 Via De Fortuna $1,525,000   
@7469 Via De Fortuna $1,575,000   
@7526 Jerez Ct #4 $835,000   
Nearby Properties
Address Sales Date Price
2428 Badajoz Pl #A 3/5/2002 $390,000
2428 Badajoz Pl #B 9/26/1988 $260,000
2430 Badajoz Pl #B 8/2/2021 $950,000
2430 Badajoz Pl #A 8/21/2003 $474,000
2432 Badajoz Pl 9/8/2010 $605,000
2436 Sacada Cir #B n/a n/a
2436 Sacada Cir #A 2/22/2013 $460,000
2438 Sacada Cir 12/1/2025 $1,712,500
2440 Sacada Cir 4/22/1999 $325,000
2442 Sacada Cir 1/21/2000 $161,000
Tax Assessment
Land Value:
$66,286
Improvement Value:
$190,766
Net Value:
$257,052
Est Property Tax:
$3,213