9140-42 Rosedale Dr - Map & Public Records - SDLookup.com

9140-42 Rosedale Dr

Spring Valley, CA 91977
Parcel Number:
5041715800

Address Price
@2901 Helix St $679,000   
@9026 Lemon St $699,000
@9317 Lamar St $935,000 to $945,000   
@3221 Bancroft #24 $196,000   
@Ashford Park $568,000   
@3143 Lamar Ct $698,000   
@8966 Arlingdale Way $549,000   
@3221 Bancroft #25 $159,999   
@2373 Kings View Cir $559,999   
Nearby Properties
Address Sales Date Price
9060 Rosedale Dr 1/4/2022 $635,000
2914 Cherry Ln n/a n/a
2916-18 Apricot Ln 3/29/1991 $130,000
2917-19 Apricot Ln n/a n/a
9044 Rosedale Dr 8/29/2008 $330,000
9144 Rosedale Dr n/a n/a
9034 Rosedale Dr n/a n/a
9030 Rosedale Dr 9/16/2016 $475,000
9128 Rosedale Dr 9/26/2014 $263,000
9079 Fitzgerald Way 3/9/2020 $500,000
Tax Assessment
Land Value:
$88,209
Improvement Value:
$115,776
Net Value:
$203,985
Est Property Tax:
$2,550