914 26th St - Map & Public Records - SDLookup.com

914 26th St

San Diego, CA 92102
Parcel Number:
5344020700

Address Price
@801 27th $849,999   
@2804 C St $1,473,000   
@2548 Island Ave $749,900   
@2849 E St #21 $599,900 to $645,000   
@1224 27th $860,000   
@2629 Island Ave $550,000   
@2849 A St #9 $519,000
@Golden Homes #16 $555,000   
@2585 J St $699,999   
@244 26th St $739,000   
@Golden Homes #3 $349,000
@Golden Homes #7 $415,000   
@1940 Market St $1,550,000   
Nearby Properties
Address Sales Date Price
2555-63 E Broadway 8/18/2005 $625,000
2567 Broadway 1/19/2007 $850,000
2571-87 E Broadway 10/16/1984 $397,300
924-28 26th St 6/12/2000 $255,000
920 26th St n/a n/a
902 26th St n/a n/a
2560 E St 5/23/2003 $370,000
2552 E St 2/24/2022 $952,000
915 Glendale Ave 5/30/2014 $425,000
923-25 Glendale Ave 3/14/2002 $337,000
Tax Assessment
Land Value:
$16,211
Improvement Value:
$23,314
Net Value:
$39,525
Est Property Tax:
$494