10015 Bilteer Ct - Map & Public Records - SDLookup.com

10015 Bilteer Ct

Santee, CA 92071
Parcel Number:
3813101100

Address Price
@Riderwood Gardens #4 $515,000   
@10135 Peaceful Ct $469,000   
@10158 Carefree Dr $444,000   
@10210 Palm Glen Dr #75 $635,000   
@10185 Peaceful Ct $465,000   
@10128 Peaceful Ct $389,000   
@Riderwood Gardens #4 $500,000   
@10134 Peaceful Ct $409,000   
@10385 Seth Way $699,000   
@10210 Peaceful Ct $429,000   
@9952 N Magnolia Ave $429,999   
@10333 Carefree Dr $399,979   
@10317 Santana Ranch Dr $499,000   
@10347 Carefree Dr $475,000   
@10357 Carefree $425,000   
Nearby Properties
Address Sales Date Price
9734 Bilteer Dr n/a n/a
9726 Bilteer Dr n/a n/a
9718 Bilteer Dr 3/25/2011 $355,000
9710 Bilteer Dr 1/6/1989 $111,000
9702 Bilteer Dr 8/17/2004 $450,000
10029 Bilteer Ct 5/6/1983 $88,000
10031 Bilteer Ct n/a n/a
10039 Bilteer Ct 2/5/1988 $118,000
10047 Bilteer Ct n/a n/a
10055 Bilteer Ct 7/1/2004 $455,000
Tax Assessment
Land Value:
$11,146
Improvement Value:
$28,219
Net Value:
$39,365
Est Property Tax:
$492