944 Alta Vista Dr - Map & Public Records - SDLookup.com

944 Alta Vista Dr

Vista, CA 92084
Parcel Number:
1760823400

Address Price
@213 Beaumont $999,900   
@843 Alta Vista Dr $1,300,000   
@320 Beaumont Dr $785,000   
@500 Beaumont Dr $949,000   
@512 Beaumont $908,000   
@1315 Alta Vista Dr $1,049,999 to $1,129,999
Nearby Properties
Address Sales Date Price
958 Alta Vista Dr n/a n/a
904 Alta Vista Dr n/a n/a
870 Alta Vista Dr 9/26/1996 $185,000
1033 Heather Dr 9/22/2005 $896,000
1047 Heather Dr n/a n/a
920 N Alta Vista Dr 9/24/1987 $178,500
1265 Alta Vista Dr 7/31/2003 $280,000
1269 Alta Vista Dr n/a n/a
1271 Alta Vista Dr 10/31/2018 $619,000
1253 Alta Vista Dr 3/28/2005 $535,000
Tax Assessment
Land Value:
$21,457
Improvement Value:
$59,160
Net Value:
$80,617
Est Property Tax:
$1,008