3789 Nimitz Blvd - Map & Public Records - SDLookup.com

3789 Nimitz Blvd

San Diego, CA 92107
Parcel Number:
4494620200

Address Price
@3914 Voltaire $595,000   
@3754 Tennyson St $1,624,000   
@3755 Udall #204 $719,000   
@2061 Chatsworth #5 $699,000   
@2264 Caminito Pajarito #141 $965,000   
@4125 Tennyson $1,735,000   
@2277 Caminito Pescado #75 $865,075   
@1905 Catalina Blvd $1,395,000   
@1880 Catalina Blvd $1,380,000   
@4347 Voltaire $1,495,000   
@4546 Muir Ave $1,240,000   
Nearby Properties
Address Sales Date Price
3742 Tennyson St 9/27/1995 $189,000
3734-38 Tennyson St n/a n/a
3730 Tennyson St n/a n/a
3724-26 Tennyson St n/a n/a
3759 Tennyson St 3/22/2004 $689,000
3729 Tennyson St 1/15/2004 $1,200,000
3705 Tennyson St n/a n/a
3736 Centraloma Dr n/a n/a
2070 Chatsworth Blvd 1/8/2016 $670,000
3727 Centraloma Dr 11/30/1988 $259,000
Tax Assessment
Land Value:
$247,430
Improvement Value:
$67,480
Net Value:
$314,910
Est Property Tax:
$3,936