6459 Edmonds St - Map & Public Records - SDLookup.com

6459 Edmonds St

San Diego, CA 92114
Parcel Number:
5493622000

Address Price
@175 Henson St $818,888   
@6252 Alderley St $810,000   
@6231 Amesbury St $769,999
@Summit Ridge Resort #244 $315,000   
@Summit Ridge Resort #115 $189,997   
@6367 Madrone Ave $630,000   
@6128 Newcastle Pl $865,000   
@313 61st St $599,999   
@170 61st St $699,900   
@1374 Leaf Terrace $699,000   
Nearby Properties
Address Sales Date Price
315 Patten St n/a n/a
6405 Edmonds St 8/3/1994 $150,000
6429 Edmonds St 6/7/1994 $94,434
6439 Edmonds St n/a n/a
6449 Edmonds St 10/17/1988 $31,000
316 S 65th St 7/15/2005 $440,000
6426 Skyline Dr 3/31/1993 $182,000
6450 Skyline Dr 10/1/2004 $302,503
6460 Skyline Dr 10/17/2003 $275,000
6432 Skyline Dr 7/15/2015 $405,000
Tax Assessment
Land Value:
$19,935
Improvement Value:
$121,408
Net Value:
$141,343
Est Property Tax:
$1,767