28915 Champagne Blvd - Map & Public Records - SDLookup.com

28915 Champagne Blvd

Escondido, CA 92026
Parcel Number:
1853630800

Address Price
@Lawrence Welk Resorts $2,000   
@Lawrence Welk Resorts #45 $339,000   
@Lawrence Welk Resorts #446 $499,000   
@Lawrence Welk Resorts #7 $635,000   
@Lawrence Welk Resorts #227 $425,900   
@Lawrence Welk Resorts #291 $530,000   
@Lawrence Welk Resorts #424 $429,900
@Lawrence Welk Resorts #326 $589,700   
@Lawrence Welk Resorts #112 $585,000   
@Lawrence Welk Resorts #409 $455,000   
@Lawrence Welk Resorts #4 $390,000   
@Lawrence Welk Resorts #2 $387,750   
Nearby Properties
Address Sales Date Price
29515 Lilac Rd 6/4/2024 $955,000
29454 Anthony Rd 1/27/1999 $210,000
29433 Lilac Rd 10/11/2012 $424,000
29574 Anthony Rd 10/7/1988 $66,000
29512 Anthony Rd 10/16/2009 $305,000
8860 Lawrence Welk Dr 7/3/1985 $9,100
8860 Lawrence Welk Dr n/a n/a
8860 Lawrence Welk Dr n/a n/a
8860 Lawrence Welk Dr n/a n/a
8860 Lawrence Welk Dr n/a n/a
Tax Assessment
Land Value:
$659,139
Improvement Value:
$168,009
Net Value:
$827,148
Est Property Tax:
$10,339