4429 Cape May Ave - Map & Public Records - SDLookup.com

4429 Cape May Ave

San Diego, CA 92107
Parcel Number:
4487721600

Address Price
@4434 Santa Monica Ave $2,150,000   
@4347 Voltaire $1,495,000   
@4546 Muir Ave $1,240,000   
@4386 Newport Ave $3,998,000 to $4,098,000   
@4125 Tennyson $1,735,000   
@4620 Narragansett Ave $3,999,000   
@4527 Narragansett Ave $4,299,000   
@1905 Catalina Blvd $1,395,000   
@1880 Catalina Blvd $1,380,000   
@3914 Voltaire $595,000   
@4511 Santa Cruz Ave $2,900,000   
@2264 Caminito Pajarito #141 $965,000   
@2277 Caminito Pescado #75 $865,075   
@1664 Guizot St $2,800,000   
@3754 Tennyson St $1,624,000   
Nearby Properties
Address Sales Date Price
4420 Saratoga Ave n/a n/a
4412 Saratoga Ave 2/28/2013 $775,000
4404 Saratoga Ave n/a n/a
4415 Cape May Ave 10/5/2018 $1,575,000
4421 Cape May Ave 2/17/1999 $455,000
4437 Cape May Ave 5/19/1995 $269,000
4445 Cape May Ave 6/3/2014 $790,000
4447 Cape May Ave 1/9/1987 $165,000
4459 Cape May Ave 8/13/2024 $1,850,000
4465 Cape May Ave n/a n/a
Tax Assessment
Land Value:
$91,561
Improvement Value:
$93,849
Net Value:
$185,410
Est Property Tax:
$2,318