9755 Arapaho St - Map & Public Records - SDLookup.com

9755 Arapaho St

Spring Valley, CA 91977
Parcel Number:
5792223600

Address Price
@9854 Ivanho St $679,999   
@9838 Ivanho St $600,000   
@9902 Jamacha Blvd #133 $249,900   
@9902 Jamacha #160 $235,000   
@834 Maria Ave $739,000   
@9950 Felicia Ln $789,000   
@1011 Capistrano Ave $775,000   
@421 Maria Ave $450,000   
@1114 Coronado Ave $1,150,000   
Nearby Properties
Address Sales Date Price
9845 Arapaho St 7/5/2005 $390,000
9829 Arapaho St n/a n/a
9835 Arapaho St n/a n/a
9825 Arapaho St 12/21/2017 $400,000
9805 Arapaho St 2/7/2022 $610,000
9709 St George St 3/5/2007 $452,000
9713 St George St 1/7/1997 $91,000
9719 St George St 6/24/2005 $560,000
9733 St George St 6/5/2001 $169,999
9710 Arapaho St n/a n/a
Tax Assessment
Land Value:
$10,803
Improvement Value:
$28,724
Net Value:
$39,527
Est Property Tax:
$494