8629 Perseus Rd - Map & Public Records - SDLookup.com

8629 Perseus Rd

San Diego, CA 92126
Parcel Number:
3090620600

Address Price
@11162 Kelowna Rd #43 $410,000
@11162 Kelowna Rd #42 $399,888   
@8430 Hydra Ln $1,029,999   
@8875 Alphecca Way $1,299,000   
@8521 Summerdale Rd #248 $479,900   
@10935 Summerdale Way #281 $483,000   
@11344 Kelowna Rd $924,800   
Nearby Properties
Address Sales Date Price
8657 Perseus Rd 11/29/2001 $268,000
8653 Perseus Rd 10/15/2010 $355,000
8649 Perseus Rd 12/18/1987 $145,500
8645 Perseus Rd n/a n/a
8639 Perseus Rd 11/6/2019 $605,000
8619 Perseus Rd 11/23/1983 $115,000
8606 Ara Pl n/a n/a
8614 Ara Pl 5/20/1999 $194,000
8622 Ara Pl 5/3/2000 $256,000
8630 Ara Pl 11/5/1999 $223,500
Tax Assessment
Land Value:
$49,798
Improvement Value:
$118,080
Net Value:
$167,878
Est Property Tax:
$2,098