9683 St George St - Map & Public Records - SDLookup.com

9683 St George St

Spring Valley, CA 91977
Parcel Number:
5791600300

Address Price
@9854 Ivanho St $679,999   
@9838 Ivanho St $600,000   
@834 Maria Ave $739,000   
@1011 Capistrano Ave $775,000   
@9902 Jamacha #160 $235,000
@9902 Jamacha Blvd #133 $249,900   
@1114 Coronado Ave $1,150,000   
@9950 Felicia Ln $789,000   
@421 Maria Ave $450,000   
@1225 Portola Ave $780,000   
@1200 Grand #66 $180,000   
Nearby Properties
Address Sales Date Price
704 Clamath St 7/16/2018 $415,000
711 Pecos St 11/28/2012 $210,000
705 Pecos St 10/1/2025 $750,000
9673 St George St 9/9/1983 $59,900
9677 St George St 4/12/1985 $68,500
9687 St George St 9/8/2006 $513,000
9689 St George St 8/6/2002 $256,000
9691 St George St 1/26/2007 $355,000
9697 St George St n/a n/a
728 Galopago St 3/30/2011 $270,000
Tax Assessment
Land Value:
$10,803
Improvement Value:
$27,712
Net Value:
$38,515
Est Property Tax:
$481