10420-80 Maya Linda Rd - Map & Public Records - SDLookup.com

10420-80 Maya Linda Rd

San Diego, CA 92126
General Info
Area:
Mira Mesa Real Estate
Zoning:
Multiple Residential
Use:
Multiple 61 Units and Up
Parcel Number:
3181200900

Address Price
@10280 Maya Linda #58 $515,000   
@Creekside #177 $595,000   
@10198 Caminito Zar $670,000   
@Carroll Canyon Gardens #223 $399,999   
@Carroll Canyon Gardens #202 $478,000   
@9989 Maya Linda #63 $550,000   
@Creekside #22 $399,000
@9466 Caminito Cabana $645,000   
Nearby Properties
Address Sales Date Price
9156 Mira Mesa Blvd n/a n/a
9154-74 Mira Mesa Blvd n/a n/a
10770 Black Mountain Rd 11/19/2021 $340,000
10771 Black Mountain Rd 8/26/2020 $95,000
10320-80 Maya Linda Rd 9/25/1987 $16,660,000
10898 Greenford Dr n/a n/a
10892 Greenford Dr 2/22/2002 $274,000
10886 Greenford Dr 2/28/2008 $375,000
10880 Greenford Dr 12/28/2009 $370,000
10874 Greenford Dr n/a n/a
Tax Assessment
Land Value:
$9,061,496
Improvement Value:
$11,120,735
Net Value:
$20,182,231
Est Property Tax:
$252,278