8379 Mira Mesa Blvd - Map & Public Records - SDLookup.com

8379 Mira Mesa Blvd

San Diego, CA 92126
Parcel Number:
3113202900

Address Price
@8668 New Salem #103 $620,000   
@8438 New Salem #88 $560,000
@Villas at New Salem #12 $524,999   
@Villas at New Salem #27 $567,000   
@10684 Stanwell Pl $1,249,900   
@Mesa Village $649,000   
@8521 Summerdale Rd #248 $479,900   
@8824 Harlington Dr $720,000   
@8150 Valdosta Ave $850,000   
Nearby Properties
Address Sales Date Price
8081 Mira Mesa Blvd n/a n/a
8188 Mira Mesa Blvd 10/23/2003 $83,733,000
8359 Mira Mesa Blvd n/a n/a
8389 Mira Mesa Blvd n/a n/a
10631 Camino Ruiz n/a n/a
10641 Camino Ruiz n/a n/a
8348 Mira Mesa Blvd n/a n/a
10750 Camino Ruiz n/a n/a
8222 Mira Mesa Blvd n/a n/a
8198 Mira Mesa Blvd n/a n/a
Tax Assessment
Land Value:
$276,242
Improvement Value:
$389,993
Net Value:
$666,235
Est Property Tax:
$8,328